Skip to main content

Čarodejka / Wicked: Part One (2024) - Ariana Grande, Cynthia Erivo

Hodnotenie: Wicked (2024) on IMDb

Obsah: Víťazný muzikál Wicked, ktorý získal cenu Tony je najnovšou senzáciou na Broadwayi a teraz prechádza zo scény na plátno. Fanúšikovia si už môžu pozrieť prvý teaser Čarodejka / Wicked: Part One (2024) na dlho očakávanú filmovú adaptáciu. Táto epická verzia, v ktorej sa predstavia herecké a spevácke talenty držiteľky cien Emmy, Grammy a Tony – Cindy Erivo a popová hviezda Ariana Grande.

Dej filmu Čarodejka (2024) sa odohráva v kúzelnej krajine Oz a slúži ako prequel k legendárnemu Čarodejníkovi z krajiny Oz, čerpajúci z obľúbeného románu L. Franka Bauma a ikonického filmu z roku 1939. Cynthia Erivo preberá úlohu Elphaby Thropp, predurčenú stať sa preslávenou Zlou čarodejkou, zatiaľ čo Ariana Grande sa ujíma role Glindy Upland, neskôr známej ako Dobrá čarodejnica zo Severu.

Film inšpirovaný oceneným muzikálom Stephena Schwartza a Winnie Holzmanovej a bestsellerovým románom Gregoryho Maguirea, sa zaoberá ranými životmi týchto dvoch čarodejníc, mapujúc ich nečakané priateľstvo a udalosti, ktoré formovali ich osudy.

Prvá časť - Part One by sa mala dostať do kín 27. novembra, pričom druhá časť - Part Two by prísť do kín v novembri 2025.

Informácie o filme Čarodejka (2024)

Žáner: Fantasy, Muzikal, Fantasy

Réžia: Jon M. Chu

Hrajú: Ariana Grande, Cynthia Erivo, Jonathan Bailey, Marissa Bode, Michelle Yeoh, Ethan Slater, Jeff Goldblum

Dĺžka filmu: N/A

Originálny názov: Wicked: Part One (2024)

Slovenský názov: Čarodejka (2024)

Premiéra: 27. Novembra 2024

Galéria:

Čarodejka (2024) Čarodejka (2024) Čarodejka (2024)

Zdroj obrázkov: Youtube.com, Imdb.com