Skip to main content

Megalopolis (2024) - Adam Driver, Shia LaBeouf, Nathalie Emmanuel

Hodnotenie:  Megalopolis (2024) on IMDb

Obsah: V tejto epickej sci-fi dráme Megalopolis (2024) sa Adam Driver ujíma hlavnej úlohy ako Cesar, vizionársky architekt odhodlaný pretvoriť zničené mesto na utopický raj po katastrofickej udalosti. Dej sa odohráva v budúcom a fiktívnom veľkomeste, ktoré pripomína staroveký Rím. Cesarove ambiciózne plány však čelia silnej opozícii zo strany starostu mesta, ktorého stvárňuje Giancarlo Esposito (Breaking Bad), a jeho dcéry zo smotánky, ktorú hrá Nathalie Emmanuel (Game of Thrones).

Napätie sa zvyšuje aj kvôli rastúcemu nacionalistickému hnutiu, vedenému bohatou aristokraciou, ktorú stvárňuje Shia LaBeouf. Cesarove sny o utopii sú tak vystavené neustálym prekážkam, ktoré testujú jeho odhodlanie a víziu.

K Adam Driver, Giancarlo Espositovi, Nathalie Emmanuel a LaBeoufovi sa pridáva hviezdne obsadenie, vrátane Laurence Fishburne, Aubrey Plaza, Jon Voight, Jason Schwartzman, Kathryn Hunter, Talia Shire a Dustin Hoffman, čo robí z Megalopolis (2024) jednu z najočakávanejších filmových udalostí roka.

Režisér Francis Ford Coppola, oscarový tvorca a legenda filmového sveta, prináša Megalopolis (2024) ako svoj dlho očakávaný projekt, na ktorom pracoval celé desaťročia. Prvé verzie scenára siahajú až do začiatku 80. rokov. Teraz, vo veku 85 rokov sa Coppola vracia do režisérskej stoličky prvýkrát od jeho experimentálneho gotického mysteriózneho hororu Twixt z roku 2011.

Informácie o filme Megalopolis (2024)

Žáner: Sci-Fi, Dráma

Réžia: Francis Ford Coppola

Hrajú: Adam Driver, Shia LaBeouf, Nathalie Emmanuel, Giancarlo Esposito, Aubrey Plaza, Laurence Fishburne, Dustin Hoffman

Dĺžka filmu: 2hod 18min

Originálny názov: Megalopolis (2024)

Slovenský názov:

Premiéra: 16. Mája 2024 (Cannes Film Festival)

Galéria:

Megalopolis (2024) Megalopolis (2024) Megalopolis (2024)

Zdroj obrázkov: Youtube.com, Imdb.com