Skip to main content

Nádherná hra / The Beautiful Game (2024) - Netflix

Hodnotenie: The Beautiful Game (2024) on IMDb

Obsah: Film Nádherná hra / The Beautiful Game (2024) čerpá inšpiráciu z reálnej udalosti Homeless World Cup, každoročného futbalového turnaja, ktorý sa zameriava o ukončenie globálneho bezdomovectva. Mnoho tímov v súťaži tvoria futbalisti s osobnými skúsenosťami s bezdomovectvom alebo priamymi väzbami na túto problematiku.

Bill Nighy stvárňuje rolu Mala, skúseného manažéra anglického bezdomoveckého futbalového tímu. S odhodlaním a odvahou sa vydáva na cestu, aby viedol svoj tím k prestížnemu Homeless World Cupu v Ríme. K nemu sa pripája Vinny, skúsený, ale s ťažkosťami sužovaný futbalový útočník, ktorého hrá Micheal Ward. Vinny sa musia vysporiadať so svojou búrlivou minulosťou, aby odomkol svoj skutočný potenciál ako cenný hráč tímu.

Film Nádherná hra (2024) režíruje britská filmárka Thea Sharrock známa predovšetkým z filmov Me Before You (2016), The One and Only Ivan (2020), Wicked Little Letters (2023)

Informácie o športovej dráme Nádherná hra (2024)

Žáner: Šport, Dráma

Réžia: Thea Sharrock

Hrajú: Bill Nighy, Cristina Rodlo, Valeria Golino, Tom Vaughan-Lawlor, Callum Scott Howells, Susan Wokoma, Micheal Ward, Kit Young

Dĺžka filmu: 2hod 5min

Originálny názov: The Beautiful Game (2024)

Slovenský názov: Nádherná hra (2024)

Premiéra: Na Netflixe 29. Marca 2024

Galéria:

Nádherná hra (2024) Nádherná hra (2024) Nádherná hra (2024)

Zdroj obrázkov: Youtube.com, Imdb.com